Наші юні лідери-науковці

Учора когорта юних науковців-початківців штурмувала наш ліцей. 06.02.2017 року в Кременчуцькому ліцеї №11 відбувся конкурс-захист науково-дослідницьких робіт серед учнів 5-8 класів. Юні лідери-науковці, безперечно, стали прикладом для всіх.

Як все було? О 8.00 в актовій залі на урочистому відкритті конкурсу зібралися юні обдарування, учні-члени МАН України, наукові керівники МАН. Зранку всіх учасників привітно й водночас «по-науковому» привітала в актовій залі Віта Анатоліївна Маркевич, акула Малої Академії Наук. Уже з перших слів вступної лекції було зрозуміло, що вона покладає великі сподівання на підростаюче покоління.

Не обійшлось і без ветеранів конкурсу-захисту. Команда досвідчених візаві постала в образі журі. З особливим трепетом вони оцінювали юних науковців, адже самі колись брали участь у шкільному МАНі. Своїми спогадами поділився учень 11-А класу Владислав Терещенко: «Пам’ятаю, як зараз: стою я перед суворими старшаками та нервово перебираю в руках надрукований текст виступу. Десь забув слова…,  десь неправильно поставив наголос…, але це був дуже серйозний крок у мою наукову «кар’єру» (у цьому році Влад двічі призер обласного етапу конкурсу МАН).

Після настанови усі МАНівці були розподілені по своїх аудиторіях для подальшого захисту наукових робіт. Не можливо описати, яка атмосфера панувала в кабінетах. Очі цих маленьких розумничків палали від захоплення. І журі, і учасники конкурсу ставили дуже багато питань. Юні дослідники чекали порад від досвідчених МАНівців. Воно із вдячністю сприймали конструктивну критику, а рівень підготовки захистів, особисто мене, дуже здивував, адже не всі старшокласники на міському етапі так володіють текстом, як ця малеча.

Тож, можна зробити висновок, що в нашому ліцеї навчається молодь, яка має неабиякий науковий потенціал, що буде зростати і множитись із кожним роком. Бажаємо всім учасникам конкурсу успіхів, наснаги та креативності у виборі тем для наукових робіт!

(Пінаєвська Марія, учениця 11-А класу, призер обласного етапу конкурсу МАН)